Autodrom.me

Renault Clio IV ili Volkswagen Polo V (6R/6C)?

2012–2019 naspram 2009–2017 · Hečbek 5 vrata/Karavan naspram Hečbek 5 vrata/Hečbek 3 vrata/Limuzina

Ukratko

Renault Clio IV2012–2019 · 10 motora · Life, Zen, Intens, ExpressionTehnički podaci →Oglasi →
Volkswagen Polo V (6R/6C)2009–2017 · 12 motora · Trendline, Comfortline, Highline, CrossPoloTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Renault Clio IV2012–2019nema oglasa
Volkswagen Polo V (6R/6C)2009–2017nema oglasa
Dimenzije
Dužina4.062 mm–4.262 mmDužina3.970 mm–4.384 mm
Širina1.731 mm–1.732 mmŠirina1.682 mm–1.699 mm
Visina1.435 mm–1.448 mmVisina1.443 mm–1.465 mm
Međuosovinsko rastojanje2.589 mmMeđuosovinsko rastojanje2.470 mm–2.552 mm
Klirens110 mm–120 mmKlirens115 mm–170 mm
Zapremina prtljažnika300 l–443 lZapremina prtljažnika280 l–460 l
Masa praznog vozila1.055 kg–1.204 kgMasa praznog vozila1.051 kg–1.272 kg
Zapremina rezervoara45 lZapremina rezervoara45 l–55 l
Motori
Godine proizvodnje2012–2019Godine proizvodnje2009–2017
KaroserijaHečbek 5 vrata, KaravanKaroserijaHečbek 5 vrata, Hečbek 3 vrata, Limuzina
Broj motora10Broj motora12
Snaga54–147 kW (73–200 KS)Snaga51–141 kW (69–192 KS)
Zapremina (l)0.9–1.6Zapremina (l)1.0–1.8
GorivoBenzin, DizelGorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja3.4 l/100 km · 1.5 dCi 90 GrandtourNajmanja potrošnja3.7 l/100 km · 1.4 TDI 90
Najbolje ubrzanje 0–1006.7 s · 1.6 RS 200 EDCNajbolje ubrzanje 0–1006.7 s · 1.8 TSI GTI
Maksimalna brzina230 km/hMaksimalna brzina236 km/h
Paketi opremeLife · Trendline
Stavki u osnovnom paketu26 · LifeStavki u osnovnom paketu24 · Trendline
Stavki u najbogatijem paketu38 · IntensStavki u najbogatijem paketu36 · Highline
Oprema · Komfor6 · 5
Tempomat✓Tempomat—
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer3 · 3
Štof✓Štof✓
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija1 · 2
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
AUX ulaz—AUX ulaz✓
Oprema · Preglednost1 · 1
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)—
Automatsko podešavanje farova—Automatsko podešavanje farova✓
Oprema · Bezbjednost12 · 9
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Kontrola proklizavanja (ASR)✓Kontrola proklizavanja (ASR)—
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama—
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu—
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer1 · 2
Čelične felne✓Čelične felne✓
Rezervni točak manjih dimenzija—Rezervni točak manjih dimenzija✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Renault Clio IV ili Volkswagen Polo V (6R/6C)?

Dužina: Volkswagen Polo V (6R/6C) 4.384 mm, Renault Clio IV 4.262 mm (razlika 122 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.552 naspram 2.589 mm. Prtljažnik: 460 naspram 443 l.

Koji manje troši — Renault Clio IV ili Volkswagen Polo V (6R/6C)?

Najštedljiviji Renault Clio IV troši 3.4 l/100 km (1.5 dCi 90 Grandtour), najštedljiviji Volkswagen Polo V (6R/6C) 3.7 l/100 km (1.4 TDI 90).

Koji je jači — Renault Clio IV ili Volkswagen Polo V (6R/6C)?

Najjači Renault Clio IV ima 147 kW (200 KS) (1.6 RS 200 EDC), najjači Volkswagen Polo V (6R/6C) 141 kW (192 KS) (1.8 TSI GTI).

Druga poređenja