Autodrom.me

Renault Clio I ili Volkswagen Polo II (86C)?

1990–1998 naspram 1981–1994 · Hečbek 5 vrata/Hečbek 3 vrata naspram Hečbek 3 vrata

Ukratko

Renault Clio I1990–1998 · 10 motora · RL, RN, RT, RXETehnički podaci →Oglasi →
Volkswagen Polo II (86C)1981–1994 · 5 motora · CL, GL, C, FoxTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Renault Clio I1990–1998nema oglasa
Volkswagen Polo II (86C)1981–1994nema oglasa
Dimenzije
Dužina3.709 mmDužina3.725 mm
Širina1.616 mm–1.680 mmŠirina1.580 mm
Visina1.375 mm–1.400 mmVisina1.340 mm–1.355 mm
Međuosovinsko rastojanje2.470 mm–2.472 mmMeđuosovinsko rastojanje2.335 mm
Klirens110 mm–130 mmKlirens115 mm–120 mm
Zapremina prtljažnika265 lZapremina prtljažnika195 l–215 l
Masa praznog vozila825 kg–981 kgMasa praznog vozila740 kg–845 kg
Zapremina rezervoara43 lZapremina rezervoara42 l
Motori
Godine proizvodnje1990–1998Godine proizvodnje1981–1994
KaroserijaHečbek 5 vrata, Hečbek 3 vrataKaroserijaHečbek 3 vrata
Broj motora10Broj motora5
Snaga40–110 kW (54–150 KS)Snaga33–83 kW (45–113 KS)
Zapremina (l)1.1–2.0Zapremina (l)1.0–1.4
GorivoBenzin, DizelGorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja5.4 l/100 km · 1.9 DNajmanja potrošnja5.2 l/100 km · 1.4 D
Najbolje ubrzanje 0–1007.8 s · 2.0 WilliamsNajbolje ubrzanje 0–1008.6 s · 1.3 G40
Maksimalna brzina215 km/hMaksimalna brzina196 km/h
Paketi opremeRL · CL
Stavki u osnovnom paketu11 · RLStavki u osnovnom paketu9 · CL
Stavki u najbogatijem paketu23 · BaccaraStavki u najbogatijem paketu16 · GT
Oprema · Komfor1 · 1
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Oprema · Enterijer3 · 3
Štof✓Štof✓
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija2 · 2
Audio sistem—Audio sistem✓
Audio priprema✓Audio priprema—
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost1 · 1
Automatsko podešavanje farova✓Automatsko podešavanje farova✓
Oprema · Bezbjednost1 · 0
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu—
Oprema · Zaštita od krađe1 · 0
Imobilajzer✓Imobilajzer—
Oprema · Eksterijer2 · 2
Čelične felne✓Čelične felne✓
Rezervni točak pune veličine✓Rezervni točak pune veličine✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Renault Clio I ili Volkswagen Polo II (86C)?

Dužina: Volkswagen Polo II (86C) 3.725 mm, Renault Clio I 3.709 mm (razlika 16 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.335 naspram 2.472 mm. Prtljažnik: 215 naspram 265 l.

Koji manje troši — Renault Clio I ili Volkswagen Polo II (86C)?

Najštedljiviji Renault Clio I troši 5.4 l/100 km (1.9 D), najštedljiviji Volkswagen Polo II (86C) 5.2 l/100 km (1.4 D).

Koji je jači — Renault Clio I ili Volkswagen Polo II (86C)?

Najjači Renault Clio I ima 110 kW (150 KS) (2.0 Williams), najjači Volkswagen Polo II (86C) 83 kW (113 KS) (1.3 G40).

Druga poređenja