Autodrom.me

Nissan X-Trail T33 ili Toyota RAV4 V (XA50)?

2021–danas naspram 2018–danas · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Nissan X-Trail T332021–danas · 6 motora · Visia, Acenta, N-Connecta, TeknaTehnički podaci →Oglasi →
Toyota RAV4 V (XA50)2018–danas · 10 motora · Comfort, Style, Executive, PrestigeTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Nissan X-Trail T332021–danasnema oglasa
Toyota RAV4 V (XA50)2018–danasnema oglasa
Dimenzije
Dužina4.680 mm–4.681 mmDužina4.600 mm
Širina1.840 mmŠirina1.855 mm
Visina1.725 mm–1.730 mmVisina1.685 mm–1.690 mm
Međuosovinsko rastojanje2.705 mm–2.706 mmMeđuosovinsko rastojanje2.690 mm
Klirens200 mm–212 mmKlirens190 mm–195 mm
Zapremina prtljažnika575 l–585 lZapremina prtljažnika520 l–580 l
Masa praznog vozila1.570 kg–1.911 kgMasa praznog vozila1.495 kg–1.950 kg
Zapremina rezervoara55 lZapremina rezervoara55 l
Motori
Godine proizvodnje2021–danasGodine proizvodnje2018–danas
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora6Broj motora10
Snaga120–157 kW (163–213 KS)Snaga110–225 kW (150–306 KS)
Zapremina (l)1.5–2.5Zapremina (l)2.0–2.5
GorivoBenzin, HibridGorivoBenzin, Hibrid, Plug-in hibrid
MjenjačAutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednji, 4x4PogonPrednji, 4x4
Najmanja potrošnja5.8 l/100 km · e-POWER 204Najmanja potrošnja1.2 l/100 km · 2.5 Plug-in Hybrid
Najbolje ubrzanje 0–1007 s · e-POWER e-4ORCENajbolje ubrzanje 0–1006 s · 2.5 Plug-in Hybrid
Maksimalna brzina200 km/hMaksimalna brzina190 km/h
Paketi opremeVisia · Comfort
Stavki u osnovnom paketu35 · VisiaStavki u osnovnom paketu38 · Comfort
Stavki u najbogatijem paketu53 · TeknaStavki u najbogatijem paketu39 · Style
Oprema · Komfor8 · 11
Automatska klima (2 zone)✓Automatska klima (2 zone)✓
Ventilacioni otvori za zadnja sjedišta✓Ventilacioni otvori za zadnja sjedišta✓
Tempomat✓Tempomat—
Adaptivni tempomat—Adaptivni tempomat✓
Zadnja kamera (rikverc)—Zadnja kamera (rikverc)✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala✓Električni podizači zadnjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Pristup bez ključa—Pristup bez ključa✓
Start dugme—Start dugme✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem—
Multifunkcionalni volan—Multifunkcionalni volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer4 · 5
Štof✓Štof✓
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Prednji centralni naslon za ruke—Prednji centralni naslon za ruke✓
Oprema · Multimedija3 · 3
Audio sistem✓Audio sistem—
Ekran na dodir—Ekran na dodir✓
Apple CarPlay—Apple CarPlay✓
Android Auto—Android Auto✓
Bluetooth✓Bluetooth—
USB priključak✓USB priključak—
Oprema · Preglednost2 · 2
LED farovi✓LED farovi✓
Grijanje retrovizora—Grijanje retrovizora✓
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)—
Oprema · Bezbjednost13 · 13
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake✓Asistent za držanje trake✓
Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 1
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer—
Oprema · Eksterijer3 · 3
Aluminijumske felne✓Aluminijumske felne✓
Felne R17✓Felne R17—
Rezervni točak manjih dimenzija—Rezervni točak manjih dimenzija✓
Zaštita korita motora✓Zaštita korita motora✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Nissan X-Trail T33 ili Toyota RAV4 V (XA50)?

Dužina: Nissan X-Trail T33 4.681 mm, Toyota RAV4 V (XA50) 4.600 mm (razlika 81 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.706 naspram 2.690 mm. Prtljažnik: 585 naspram 580 l.

Koji manje troši — Nissan X-Trail T33 ili Toyota RAV4 V (XA50)?

Najštedljiviji Nissan X-Trail T33 troši 5.8 l/100 km (e-POWER 204), najštedljiviji Toyota RAV4 V (XA50) 1.2 l/100 km (2.5 Plug-in Hybrid).

Koji je jači — Nissan X-Trail T33 ili Toyota RAV4 V (XA50)?

Najjači Nissan X-Trail T33 ima 157 kW (213 KS) (e-POWER e-4ORCE), najjači Toyota RAV4 V (XA50) 225 kW (306 KS) (2.5 Plug-in Hybrid).

Druga poređenja