Autodrom.me

Mini Countryman R60 ili Renault Captur I?

2010–2016 naspram 2013–2019 · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Mini Countryman R602010–2016 · 4 motora · One, Cooper, Cooper S, John Cooper WorksTehnički podaci →Oglasi →
Renault Captur I2013–2019 · 9 motora · Life, Zen, Intens, ExpressionTehnički podaci →1 oglas od 4.700 € →
bolja vrijednost
Mini Countryman R602010–2016nema oglasa
Renault Captur I2013–20191 oglas · od 4.700 €
Dimenzije
Dužina4.097 mmDužina4.122 mm
Širina1.789 mmŠirina1.778 mm
Visina1.561 mmVisina1.566 mm
Međuosovinsko rastojanje2.595 mmMeđuosovinsko rastojanje2.606 mm
Klirens149 mmKlirens170 mm
Zapremina prtljažnika350 lZapremina prtljažnika377 l
Masa praznog vozila1.275 kg–1.465 kgMasa praznog vozila1.180 kg–1.290 kg
Zapremina rezervoara47 lZapremina rezervoara45 l
Motori
Godine proizvodnje2010–2016Godine proizvodnje2013–2019
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora4Broj motora9
Snaga82–135 kW (111–184 KS)Snaga66–110 kW (90–150 KS)
Zapremina (l)1.6–2.0Zapremina (l)0.9–1.5
GorivoBenzin, DizelGorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelniMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednji, 4x4PogonPrednji
Najmanja potrošnja4.4 l/100 km · Cooper D 1.6Najmanja potrošnja3.7 l/100 km · 1.5 dCi 90
Najbolje ubrzanje 0–1007.6 s · Cooper S ALL4 1.6Najbolje ubrzanje 0–1008.6 s · 1.3 TCe 150
Maksimalna brzina215 km/hMaksimalna brzina210 km/h
Paketi opremeOne · Life
Stavki u osnovnom paketu28 · OneStavki u osnovnom paketu28 · Life
Stavki u najbogatijem paketu35 · Cooper SStavki u najbogatijem paketu44 · Intens
Oprema · Komfor7 · 6
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat—Tempomat✓
Podešavanje volana po visini—Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini—Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala✓Električni podizači zadnjih stakala—
Servo volan✓Servo volan✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem—
Multifunkcionalni volan✓Multifunkcionalni volan—
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer3 · 4
Štof✓Štof✓
5 sjedišta—5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Oprema · Multimedija4 · 3
Audio sistem✓Audio sistem—
Bluetooth—Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
AUX ulaz✓AUX ulaz—
Oprema · Preglednost0 · 1
Dnevna svjetla (DRL)—Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost10 · 11
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Kontrola proklizavanja (ASR)✓Kontrola proklizavanja (ASR)—
Asistent za kočenje (BAS)—Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Blokada zadnjih vrata za djecu—Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R16✓Felne R16—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od4.700 €

Česta pitanja

Koji je veći — Mini Countryman R60 ili Renault Captur I?

Dužina: Renault Captur I 4.122 mm, Mini Countryman R60 4.097 mm (razlika 25 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.606 naspram 2.595 mm. Prtljažnik: 377 naspram 350 l.

Koji manje troši — Mini Countryman R60 ili Renault Captur I?

Najštedljiviji Mini Countryman R60 troši 4.4 l/100 km (Cooper D 1.6), najštedljiviji Renault Captur I 3.7 l/100 km (1.5 dCi 90).

Koji je jači — Mini Countryman R60 ili Renault Captur I?

Najjači Mini Countryman R60 ima 135 kW (184 KS) (Cooper S ALL4 1.6), najjači Renault Captur I 110 kW (150 KS) (1.3 TCe 150).

Druga poređenja