Autodrom.me

Kia Stonic (YB) ili Renault Captur I?

2017–danas naspram 2013–2019 · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Kia Stonic (YB)2017–danas · 13 motora · LX, EX, GT-Line, Edition 7Tehnički podaci →Oglasi →
Renault Captur I2013–2019 · 9 motora · Life, Zen, Intens, ExpressionTehnički podaci →1 oglas od 4.700 € →
bolja vrijednost
Kia Stonic (YB)2017–danasnema oglasa
Renault Captur I2013–20191 oglas · od 4.700 €
Dimenzije
Dužina4.140 mm–4.165 mmDužina4.122 mm
Širina1.760 mmŠirina1.778 mm
Visina1.520 mmVisina1.566 mm
Međuosovinsko rastojanje2.580 mmMeđuosovinsko rastojanje2.606 mm
Klirens165 mm–183 mmKlirens170 mm
Zapremina prtljažnika352 lZapremina prtljažnika377 l
Masa praznog vozila1.120 kg–1.288 kgMasa praznog vozila1.180 kg–1.290 kg
Zapremina rezervoara45 lZapremina rezervoara45 l
Motori
Godine proizvodnje2017–danasGodine proizvodnje2013–2019
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora13Broj motora9
Snaga58–100 kW (79–136 KS)Snaga66–110 kW (90–150 KS)
Zapremina (l)1.0–1.6Zapremina (l)0.9–1.5
GorivoDizel, Benzin, HibridGorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja4.1 l/100 km · 1.6 CRDi 136Najmanja potrošnja3.7 l/100 km · 1.5 dCi 90
Najbolje ubrzanje 0–10010.3 s · 1.0 T-GDI 120Najbolje ubrzanje 0–1008.6 s · 1.3 TCe 150
Maksimalna brzina185 km/hMaksimalna brzina210 km/h
Paketi opremeLX · Life
Stavki u osnovnom paketu34 · LXStavki u osnovnom paketu28 · Life
Stavki u najbogatijem paketu44 · GT-LineStavki u najbogatijem paketu44 · Intens
Oprema · Komfor8 · 6
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat—Tempomat✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala✓Električni podizači zadnjih stakala—
Servo volan✓Servo volan✓
Multifunkcionalni volan✓Multifunkcionalni volan—
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer5 · 4
Štof✓Štof✓
Podešavanje vozačevog sjedišta po visini✓Podešavanje vozačevog sjedišta po visini—
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Oprema · Multimedija4 · 3
Audio sistem✓Audio sistem—
Bluetooth✓Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost2 · 1
Grijanje retrovizora✓Grijanje retrovizora—
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost11 · 11
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi—
Asistent za kočenje (BAS)—Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R15✓Felne R15—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od4.700 €

Česta pitanja

Koji je veći — Kia Stonic (YB) ili Renault Captur I?

Dužina: Kia Stonic (YB) 4.165 mm, Renault Captur I 4.122 mm (razlika 43 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.580 naspram 2.606 mm. Prtljažnik: 352 naspram 377 l.

Koji manje troši — Kia Stonic (YB) ili Renault Captur I?

Najštedljiviji Kia Stonic (YB) troši 4.1 l/100 km (1.6 CRDi 136), najštedljiviji Renault Captur I 3.7 l/100 km (1.5 dCi 90).

Koji je jači — Kia Stonic (YB) ili Renault Captur I?

Najjači Kia Stonic (YB) ima 100 kW (136 KS) (1.6 CRDi 136), najjači Renault Captur I 110 kW (150 KS) (1.3 TCe 150).

Druga poređenja