Autodrom.me

Jeep Renegade (BU) ili Renault Captur II?

2014–danas naspram 2019–danas · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Jeep Renegade (BU)2014–danas · 5 motora · Sport, Longitude, Limited, TrailhawkTehnički podaci →Oglasi →
Renault Captur II2019–danas · 13 motora · Life, Zen, Intens, R.S. LineTehnički podaci →1 oglas od 7.300 € →
bolja vrijednost
Jeep Renegade (BU)2014–danasnema oglasa
Renault Captur II2019–danas1 oglas · od 7.300 €
Dimenzije
Dužina4.236 mm–4.255 mmDužina4.227 mm–4.239 mm
Širina1.805 mmŠirina1.797 mm
Visina1.667 mm–1.697 mmVisina1.576 mm–1.585 mm
Međuosovinsko rastojanje2.570 mmMeđuosovinsko rastojanje2.639 mm
Klirens175 mm–210 mmKlirens171 mm–174 mm
Zapremina prtljažnika351 lZapremina prtljažnika265 l–536 l
Masa praznog vozila1.320 kg–1.530 kgMasa praznog vozila1.204 kg–1.564 kg
Zapremina rezervoara48 lZapremina rezervoara39 l–48 l
Motori
Godine proizvodnje2014–danasGodine proizvodnje2019–danas
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora5Broj motora13
Snaga81–110 kW (110–150 KS)Snaga67–117 kW (91–159 KS)
Zapremina (l)1.0–2.0Zapremina (l)1.0–1.8
GorivoBenzin, DizelGorivoBenzin, Dizel, Plug-in hibrid, Hibrid
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednji, 4x4PogonPrednji
Najmanja potrošnja4.5 l/100 km · 1.6 MultiJet 120Najmanja potrošnja1.5 l/100 km · E-Tech Plug-in 160
Najbolje ubrzanje 0–1009.3 s · 1.3 T4 150 DDCTNajbolje ubrzanje 0–1008.4 s · 1.8 E-Tech Hybrid 160
Maksimalna brzina195 km/hMaksimalna brzina205 km/h
Paketi opremeSport · Life
Stavki u osnovnom paketu33 · SportStavki u osnovnom paketu32 · Life
Stavki u najbogatijem paketu34 · LongitudeStavki u najbogatijem paketu47 · Intens
Oprema · Komfor6 · 7
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat—Tempomat✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Start-stop sistem—Start-stop sistem✓
Multifunkcionalni volan✓Multifunkcionalni volan—
Električno podesivi retrovizori—Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer4 · 4
Štof✓Štof✓
Podešavanje vozačevog sjedišta po visini✓Podešavanje vozačevog sjedišta po visini—
5 sjedišta—5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Oprema · Multimedija4 · 3
Audio sistem✓Audio sistem—
Bluetooth✓Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost1 · 2
LED farovi—LED farovi✓
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost13 · 13
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Vazdušni jastuk za koljena vozača✓Vazdušni jastuk za koljena vozača—
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Kontrola proklizavanja (ASR)✓Kontrola proklizavanja (ASR)—
Autonomno kočenje u nuždi—Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake—Asistent za držanje trake✓
Prepoznavanje saobraćajnih znakova—Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu—
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer3 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R16✓Felne R16—
Rezervni točak manjih dimenzija✓Rezervni točak manjih dimenzija—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od7.300 €

Česta pitanja

Koji je veći — Jeep Renegade (BU) ili Renault Captur II?

Dužina: Jeep Renegade (BU) 4.255 mm, Renault Captur II 4.239 mm (razlika 16 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.570 naspram 2.639 mm. Prtljažnik: 351 naspram 536 l.

Koji manje troši — Jeep Renegade (BU) ili Renault Captur II?

Najštedljiviji Jeep Renegade (BU) troši 4.5 l/100 km (1.6 MultiJet 120), najštedljiviji Renault Captur II 1.5 l/100 km (E-Tech Plug-in 160).

Koji je jači — Jeep Renegade (BU) ili Renault Captur II?

Najjači Jeep Renegade (BU) ima 110 kW (150 KS) (1.3 T4 150 DDCT), najjači Renault Captur II 117 kW (159 KS) (E-Tech Plug-in 160).

Druga poređenja