Autodrom.me

Ford Puma (crossover) ili Renault Captur II?

2019–danas naspram 2019–danas · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Ford Puma (crossover)2019–danas · 9 motora · Titanium, ST-Line, ST-Line X, Cool & ConnectTehnički podaci →Oglasi →
Renault Captur II2019–danas · 13 motora · Life, Zen, Intens, R.S. LineTehnički podaci →1 oglas od 7.300 € →
bolja vrijednost
Ford Puma (crossover)2019–danasnema oglasa
Renault Captur II2019–danas1 oglas · od 7.300 €
Dimenzije
Dužina4.186 mm–4.226 mmDužina4.227 mm–4.239 mm
Širina1.805 mmŠirina1.797 mm
Visina1.520 mm–1.555 mmVisina1.576 mm–1.585 mm
Međuosovinsko rastojanje2.588 mmMeđuosovinsko rastojanje2.639 mm
Klirens152 mm–166 mmKlirens171 mm–174 mm
Zapremina prtljažnika456 l–574 lZapremina prtljažnika265 l–536 l
Masa praznog vozila1.205 kg–1.563 kgMasa praznog vozila1.204 kg–1.564 kg
Zapremina rezervoara42 lZapremina rezervoara39 l–48 l
Motori
Godine proizvodnje2019–danasGodine proizvodnje2019–danas
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora9Broj motora13
Snaga70–147 kW (95–200 KS)Snaga67–117 kW (91–159 KS)
Zapremina (l)1.0–1.5Zapremina (l)1.0–1.8
GorivoBenzin, Dizel, Hibrid, ElektričniGorivoBenzin, Dizel, Plug-in hibrid, Hibrid
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja4.5 l/100 km · 1.5 EcoBlue 120Najmanja potrošnja1.5 l/100 km · E-Tech Plug-in 160
Najbolje ubrzanje 0–1006.7 s · 1.5 EcoBoost 200 STNajbolje ubrzanje 0–1008.4 s · 1.8 E-Tech Hybrid 160
Maksimalna brzina220 km/hMaksimalna brzina205 km/h
Paketi opremeTitanium · Life
Stavki u osnovnom paketu37 · TitaniumStavki u osnovnom paketu32 · Life
Stavki u najbogatijem paketu46 · ST-Line XStavki u najbogatijem paketu47 · Intens
Oprema · Komfor8 · 7
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat✓Tempomat✓
Podešavanje volana po visini—Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini—Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala✓Električni podizači zadnjih stakala—
Servo volan✓Servo volan✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem✓
Multifunkcionalni volan✓Multifunkcionalni volan—
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer6 · 4
Crni enterijer✓Crni enterijer—
Štof✓Štof✓
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Kožni volan✓Kožni volan—
Preklopiva zadnja sjedišta—Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Prednji centralni naslon za ruke✓Prednji centralni naslon za ruke—
Oprema · Multimedija6 · 3
Ekran na dodir✓Ekran na dodir—
Apple CarPlay✓Apple CarPlay—
Android Auto✓Android Auto—
Bluetooth✓Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Utičnica 12V—Utičnica 12V✓
Daljinsko upravljanje putem aplikacije✓Daljinsko upravljanje putem aplikacije—
Oprema · Preglednost1 · 2
LED farovi—LED farovi✓
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost12 · 13
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake✓Asistent za držanje trake✓
Prepoznavanje saobraćajnih znakova—Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 1
Čelične felne—Čelične felne✓
Aluminijumske felne✓Aluminijumske felne—
Felne R17✓Felne R17—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od7.300 €

Česta pitanja

Koji je veći — Ford Puma (crossover) ili Renault Captur II?

Dužina: Renault Captur II 4.239 mm, Ford Puma (crossover) 4.226 mm (razlika 13 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.639 naspram 2.588 mm. Prtljažnik: 536 naspram 574 l.

Koji manje troši — Ford Puma (crossover) ili Renault Captur II?

Najštedljiviji Ford Puma (crossover) troši 4.5 l/100 km (1.5 EcoBlue 120), najštedljiviji Renault Captur II 1.5 l/100 km (E-Tech Plug-in 160).

Koji je jači — Ford Puma (crossover) ili Renault Captur II?

Najjači Ford Puma (crossover) ima 147 kW (200 KS) (1.5 EcoBoost 200 ST), najjači Renault Captur II 117 kW (159 KS) (E-Tech Plug-in 160).

Druga poređenja