Autodrom.me

Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Škoda Fabia IV (PJ)?

2020–danas naspram 2021–danas · Hečbek 5 vrata naspram Hečbek 5 vrata

Ukratko

Dacia Sandero Stepway Stepway III2020–danas · 3 motora · Essential, Expression, ExtremeTehnički podaci →Oglasi →
Škoda Fabia IV (PJ)2021–danas · 7 motora · Active, Ambition, Style, Monte CarloTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Dacia Sandero Stepway Stepway III2020–danasnema oglasa
Škoda Fabia IV (PJ)2021–danasnema oglasa
Dimenzije
Dužina4.099 mmDužina4.108 mm
Širina1.848 mmŠirina1.780 mm
Visina1.535 mmVisina1.459 mm
Međuosovinsko rastojanje2.604 mmMeđuosovinsko rastojanje2.552 mm–2.564 mm
Klirens174 mmKlirens138 mm–142 mm
Zapremina prtljažnika328 lZapremina prtljažnika380 l
Masa praznog vozila1.146 kg–1.181 kgMasa praznog vozila1.107 kg–1.245 kg
Zapremina rezervoara50 lZapremina rezervoara40 l
Motori
Godine proizvodnje2020–danasGodine proizvodnje2021–danas
KaroserijaHečbek 5 vrataKaroserijaHečbek 5 vrata
Broj motora3Broj motora7
Snaga67–81 kW (91–110 KS)Snaga48–110 kW (65–150 KS)
Zapremina (l)1.0Zapremina (l)1.0–1.5
GorivoBenzin, Benzin + gas (TNG)GorivoBenzin
MjenjačManuelniMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja5.5 l/100 km · 1.0 TCe 90Najmanja potrošnja4.9 l/100 km · 1.0 TSI 95
Najbolje ubrzanje 0–10010.1 s · 1.0 TCe 110Najbolje ubrzanje 0–1008 s · 1.5 TSI 150 DSG
Maksimalna brzina185 km/hMaksimalna brzina225 km/h
Paketi opremeEssential · Active
Stavki u osnovnom paketu29 · EssentialStavki u osnovnom paketu28 · Active
Stavki u najbogatijem paketu34 · ExtremeStavki u najbogatijem paketu43 · Style
Oprema · Komfor8 · 7
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat✓Tempomat—
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem✓
Multifunkcionalni volan—Multifunkcionalni volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer1 · 2
Štof✓Štof✓
Preklopiva zadnja sjedišta—Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija3 · 3
Audio sistem✓Audio sistem—
Ekran na dodir—Ekran na dodir✓
Bluetooth✓Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Oprema · Preglednost2 · 2
LED farovi✓LED farovi✓
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost11 · 11
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake—Asistent za držanje trake✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo—
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Krovni nosači✓Krovni nosači—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Škoda Fabia IV (PJ)?

Dužina: Škoda Fabia IV (PJ) 4.108 mm, Dacia Sandero Stepway Stepway III 4.099 mm (razlika 9 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.564 naspram 2.604 mm. Prtljažnik: 380 naspram 328 l.

Koji manje troši — Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Škoda Fabia IV (PJ)?

Najštedljiviji Dacia Sandero Stepway Stepway III troši 5.5 l/100 km (1.0 TCe 90), najštedljiviji Škoda Fabia IV (PJ) 4.9 l/100 km (1.0 TSI 95).

Koji je jači — Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Škoda Fabia IV (PJ)?

Najjači Dacia Sandero Stepway Stepway III ima 81 kW (110 KS) (1.0 TCe 110), najjači Škoda Fabia IV (PJ) 110 kW (150 KS) (1.5 TSI 150 DSG).

Druga poređenja