Autodrom.me

Dacia Sandero Stepway Stepway I ili Renault Clio III?

2009–2012 naspram 2005–2012 · Hečbek 5 vrata naspram Hečbek 5 vrata/Hečbek 3 vrata/Karavan

Ukratko

Dacia Sandero Stepway Stepway I2009–2012 · 3 motora · Stepway, Stepway PlusTehnički podaci →Oglasi →
Renault Clio III2005–2012 · 10 motora · Authentique, Expression, Dynamique, PrivilegeTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Dacia Sandero Stepway Stepway I2009–2012nema oglasa
Renault Clio III2005–2012nema oglasa
Dimenzije
Dužina4.024 mmDužina3.986 mm–4.241 mm
Širina1.756 mmŠirina1.707 mm–1.768 mm
Visina1.590 mmVisina1.460 mm–1.519 mm
Međuosovinsko rastojanje2.588 mmMeđuosovinsko rastojanje2.575 mm–2.585 mm
Klirens175 mmKlirens110 mm–125 mm
Zapremina prtljažnika320 lZapremina prtljažnika288 l–439 l
Masa praznog vozila1.111 kg–1.135 kgMasa praznog vozila1.075 kg–1.230 kg
Zapremina rezervoara50 lZapremina rezervoara55 l
Motori
Godine proizvodnje2009–2012Godine proizvodnje2005–2012
KaroserijaHečbek 5 vrataKaroserijaHečbek 5 vrata, Hečbek 3 vrata, Karavan
Broj motora3Broj motora10
Snaga50–64 kW (68–87 KS)Snaga48–147 kW (65–200 KS)
Zapremina (l)1.5–1.6Zapremina (l)1.1–2.0
GorivoBenzin, DizelGorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelniMjenjačManuelni
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja4.7 l/100 km · 1.5 dCi 90Najmanja potrošnja4.3 l/100 km · 1.5 dCi 85
Najbolje ubrzanje 0–10011.8 s · 1.6 MPI 90Najbolje ubrzanje 0–1006.9 s · 2.0 16V RS 200
Maksimalna brzina171 km/hMaksimalna brzina225 km/h
Paketi opremeStepway · Authentique
Stavki u osnovnom paketu23 · StepwayStavki u osnovnom paketu20 · Authentique
Stavki u najbogatijem paketu27 · Stepway PlusStavki u najbogatijem paketu36 · Dynamique
Oprema · Komfor5 · 5
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini—Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer2 · 3
Štof✓Štof✓
5 sjedišta—5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija3 · 1
Audio sistem✓Audio sistem—
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
AUX ulaz✓AUX ulaz—
Oprema · Preglednost2 · 0
Grijanje retrovizora✓Grijanje retrovizora—
Maglenke✓Maglenke—
Oprema · Bezbjednost6 · 7
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
ABS✓ABS✓
Blokada zadnjih vrata za djecu—Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer3 · 2
Čelične felne—Čelične felne✓
Aluminijumske felne✓Aluminijumske felne—
Krovni nosači✓Krovni nosači—
Rezervni točak pune veličine✓Rezervni točak pune veličine—
Rezervni točak manjih dimenzija—Rezervni točak manjih dimenzija✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Dacia Sandero Stepway Stepway I ili Renault Clio III?

Dužina: Renault Clio III 4.241 mm, Dacia Sandero Stepway Stepway I 4.024 mm (razlika 217 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.585 naspram 2.588 mm. Prtljažnik: 439 naspram 320 l.

Koji manje troši — Dacia Sandero Stepway Stepway I ili Renault Clio III?

Najštedljiviji Dacia Sandero Stepway Stepway I troši 4.7 l/100 km (1.5 dCi 90), najštedljiviji Renault Clio III 4.3 l/100 km (1.5 dCi 85).

Koji je jači — Dacia Sandero Stepway Stepway I ili Renault Clio III?

Najjači Dacia Sandero Stepway Stepway I ima 64 kW (87 KS) (1.6 MPI 90), najjači Renault Clio III 147 kW (200 KS) (2.0 16V RS 200).

Druga poređenja