Autodrom.me

Cupra Terramar (Mk1) ili Toyota RAV4 VI (XA60)?

2024–danas naspram 2025–danas · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Cupra Terramar (Mk1)2024–danas · 3 motora · V1, V2, VZTehnički podaci →Oglasi →
Toyota RAV4 VI (XA60)2025–danas · 4 motora · Teamplayer, Style Selection, Adventure, LoungeTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Cupra Terramar (Mk1)2024–danasnema oglasa
Toyota RAV4 VI (XA60)2025–danasnema oglasa
Dimenzije
Dužina4.519 mmDužina4.600 mm
Širina1.863 mmŠirina1.855 mm
Visina1.584 mmVisina1.695 mm–1.700 mm
Međuosovinsko rastojanje2.681 mmMeđuosovinsko rastojanje2.690 mm
Klirens185 mm–190 mmKlirens190 mm
Zapremina prtljažnika400 l–508 lZapremina prtljažnika446 l–514 l
Masa praznog vozila1.550 kg–1.815 kgMasa praznog vozila1.665 kg–2.020 kg
Zapremina rezervoara45 l–55 lZapremina rezervoara55 l
Motori
Godine proizvodnje2024–danasGodine proizvodnje2025–danas
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora3Broj motora4
Snaga110–200 kW (150–272 KS)Snaga136–227 kW (185–309 KS)
Zapremina (l)1.5–2.0Zapremina (l)2.5
GorivoBenzin, Plug-in hibridGorivoHibrid, Plug-in hibrid
MjenjačAutomatikMjenjačAutomatik
PogonPrednji, 4x4PogonPrednji, 4x4
Najmanja potrošnja1 l/100 km · 1.5 e-Hybrid 272Najmanja potrošnja0.8 l/100 km · 2.5 Plug-in Hybrid
Najbolje ubrzanje 0–1005.9 s · 2.0 TSI 265 4DriveNajbolje ubrzanje 0–1005.8 s · 2.5 Plug-in Hybrid AWD-i
Maksimalna brzina250 km/hMaksimalna brzina180 km/h
Paketi opremeV1 · Teamplayer
Stavki u osnovnom paketu34 · V1Stavki u osnovnom paketu28 · Teamplayer
Stavki u najbogatijem paketu34 · V1Stavki u najbogatijem paketu28 · Teamplayer
Oprema · Komfor17 · 9
Automatska klima (2 zone)✓Automatska klima (2 zone)✓
Ventilacioni otvori za zadnja sjedišta✓Ventilacioni otvori za zadnja sjedišta✓
Tempomat✓Tempomat—
Adaptivni tempomat—Adaptivni tempomat✓
Zadnji parking senzori✓Zadnji parking senzori—
Zadnja kamera (rikverc)✓Zadnja kamera (rikverc)✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini—
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini—
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala✓Električni podizači zadnjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan—
Izbor režima vožnje✓Izbor režima vožnje—
Pristup bez ključa✓Pristup bez ključa✓
Start dugme✓Start dugme✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem—
Multifunkcionalni volan✓Multifunkcionalni volan—
Digitalna instrument tabla✓Digitalna instrument tabla✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori—
Oprema · Enterijer6 · 1
Štof✓Štof—
Sportska sjedišta✓Sportska sjedišta—
Kožni volan✓Kožni volan—
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta—
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Prednji centralni naslon za ruke✓Prednji centralni naslon za ruke—
Oprema · Multimedija5 · 3
Ekran na dodir✓Ekran na dodir✓
Apple CarPlay✓Apple CarPlay✓
Android Auto✓Android Auto✓
Bluetooth✓Bluetooth—
USB priključak✓USB priključak—
Oprema · Preglednost3 · 1
LED farovi✓LED farovi✓
Grijanje retrovizora✓Grijanje retrovizora—
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)—
Oprema · Bezbjednost1 · 10
Vazdušni jastuk za vozača—Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača—Vazdušni jastuk za suvozača✓
Centralni vazdušni jastuk—Centralni vazdušni jastuk✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed—Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese—Vazdušne zavjese✓
Vazdušni jastuk za koljena vozača—Vazdušni jastuk za koljena vozača✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake—Asistent za držanje trake✓
ABS—ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)—ESP (kontrola stabilnosti)✓
Oprema · Zaštita od krađe1 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer—Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer1 · 2
Aluminijumske felne—Aluminijumske felne✓
Felne R17—Felne R17✓
Felne R18✓Felne R18—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Cupra Terramar (Mk1) ili Toyota RAV4 VI (XA60)?

Dužina: Toyota RAV4 VI (XA60) 4.600 mm, Cupra Terramar (Mk1) 4.519 mm (razlika 81 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.690 naspram 2.681 mm. Prtljažnik: 514 naspram 508 l.

Koji manje troši — Cupra Terramar (Mk1) ili Toyota RAV4 VI (XA60)?

Najštedljiviji Cupra Terramar (Mk1) troši 1 l/100 km (1.5 e-Hybrid 272), najštedljiviji Toyota RAV4 VI (XA60) 0.8 l/100 km (2.5 Plug-in Hybrid).

Koji je jači — Cupra Terramar (Mk1) ili Toyota RAV4 VI (XA60)?

Najjači Cupra Terramar (Mk1) ima 200 kW (272 KS) (1.5 e-Hybrid 272), najjači Toyota RAV4 VI (XA60) 227 kW (309 KS) (2.5 Plug-in Hybrid AWD-i).

Druga poređenja