Autodrom.me

Citroën Saxo (S0/S1) ili Suzuki Ignis I (FH)?

1996–2003 naspram 2000–2003 · Hečbek 5 vrata/Hečbek 3 vrata naspram Hečbek 5 vrata

Ukratko

Citroën Saxo (S0/S1)1996–2003 · 12 motora · X, SX, VTR, VTSTehnički podaci →Oglasi →
Suzuki Ignis I (FH)2000–2003 · 2 motora · GL, GLXTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Citroën Saxo (S0/S1)1996–2003nema oglasa
Suzuki Ignis I (FH)2000–2003nema oglasa
Dimenzije
Dužina3.718 mmDužina3.615 mm
Širina1.595 mm–1.620 mmŠirina1.595 mm
Visina1.360 mm–1.379 mmVisina1.540 mm–1.550 mm
Međuosovinsko rastojanje2.385 mmMeđuosovinsko rastojanje2.360 mm
Klirens110 mm–130 mmKlirens165 mm–175 mm
Zapremina prtljažnika280 lZapremina prtljažnika220 l
Masa praznog vozila790 kg–935 kgMasa praznog vozila890 kg–950 kg
Zapremina rezervoara45 lZapremina rezervoara41 l
Motori
Godine proizvodnje1996–2003Godine proizvodnje2000–2003
KaroserijaHečbek 5 vrata, Hečbek 3 vrataKaroserijaHečbek 5 vrata
Broj motora12Broj motora2
Snaga37–87 kW (50–118 KS)Snaga61 kW (83 KS)
Zapremina (l)1.0–1.6Zapremina (l)1.3
GorivoBenzin, DizelGorivoBenzin
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni
PogonPrednjiPogonPrednji, 4x4
Najmanja potrošnja4.9 l/100 km · 1.5 DNajmanja potrošnja5.9 l/100 km · 1.3
Najbolje ubrzanje 0–1008.5 s · 1.6 16V VTSNajbolje ubrzanje 0–10011.5 s · 1.3
Maksimalna brzina205 km/hMaksimalna brzina165 km/h
Paketi opremeX · GL
Stavki u osnovnom paketu11 · XStavki u osnovnom paketu16 · GL
Stavki u najbogatijem paketu28 · VTSStavki u najbogatijem paketu23 · GLX
Oprema · Komfor1 · 2
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini—
Električni podizači prednjih stakala—Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan—Servo volan✓
Oprema · Enterijer4 · 3
Crni enterijer✓Crni enterijer—
Štof✓Štof✓
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija1 · 2
Audio sistem—Audio sistem✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost0 · 1
Automatsko podešavanje farova—Automatsko podešavanje farova✓
Oprema · Bezbjednost2 · 4
Vazdušni jastuk za vozača—Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača—Vazdušni jastuk za suvozača✓
ABS✓ABS✓
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe1 · 2
Centralno zaključavanje—Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 2
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R15✓Felne R15—
Rezervni točak manjih dimenzija—Rezervni točak manjih dimenzija✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Citroën Saxo (S0/S1) ili Suzuki Ignis I (FH)?

Dužina: Citroën Saxo (S0/S1) 3.718 mm, Suzuki Ignis I (FH) 3.615 mm (razlika 103 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.385 naspram 2.360 mm. Prtljažnik: 280 naspram 220 l.

Koji manje troši — Citroën Saxo (S0/S1) ili Suzuki Ignis I (FH)?

Najštedljiviji Citroën Saxo (S0/S1) troši 4.9 l/100 km (1.5 D), najštedljiviji Suzuki Ignis I (FH) 5.9 l/100 km (1.3).

Koji je jači — Citroën Saxo (S0/S1) ili Suzuki Ignis I (FH)?

Najjači Citroën Saxo (S0/S1) ima 87 kW (118 KS) (1.6 16V VTS), najjači Suzuki Ignis I (FH) 61 kW (83 KS) (1.3).

Druga poređenja