Autodrom.me

Citroën C1 II ili Volkswagen Up (AA)?

2014–2022 naspram 2011–2023 · Hečbek 5 vrata/Hečbek 3 vrata naspram Hečbek 5 vrata/Hečbek 3 vrata

Ukratko

Citroën C1 II2014–2022 · 11 motora · Live, Feel, Shine, StartTehnički podaci →Oglasi →
Volkswagen Up (AA)2011–2023 · 10 motora · Take Up, Move Up, High Up, Cross UpTehnički podaci →1 oglas od 8.550 € →
bolja vrijednost
Citroën C1 II2014–2022nema oglasa
Volkswagen Up (AA)2011–20231 oglas · od 8.550 €
Dimenzije
Dužina3.465 mm–3.466 mmDužina3.540 mm–3.600 mm
Širina1.615 mmŠirina1.641 mm–1.645 mm
Visina1.460 mmVisina1.476 mm–1.489 mm
Međuosovinsko rastojanje2.340 mmMeđuosovinsko rastojanje2.417 mm–2.420 mm
Klirens120 mm–130 mmKlirens120 mm–150 mm
Zapremina prtljažnika196 lZapremina prtljažnika250 l–251 l
Masa praznog vozila840 kg–885 kgMasa praznog vozila929 kg–1.160 kg
Zapremina rezervoara35 lZapremina rezervoara35 l
Motori
Godine proizvodnje2014–2022Godine proizvodnje2011–2023
KaroserijaHečbek 5 vrata, Hečbek 3 vrataKaroserijaHečbek 5 vrata, Hečbek 3 vrata
Broj motora11Broj motora10
Snaga51–60 kW (69–82 KS)Snaga44–85 kW (60–116 KS)
Zapremina (l)1.0–1.2Zapremina (l)1.0
GorivoBenzinGorivoBenzin, Električni
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja3.8 l/100 km · 1.0 VTi 72Najmanja potrošnja4.4 l/100 km · 1.0 MPI 60 ASG
Najbolje ubrzanje 0–10011 s · 1.2 PureTech 82Najbolje ubrzanje 0–1008.8 s · 1.0 TSI 115 GTI
Maksimalna brzina171 km/hMaksimalna brzina196 km/h
Paketi opremeLive · Take Up
Stavki u osnovnom paketu19 · LiveStavki u osnovnom paketu18 · Take Up
Stavki u najbogatijem paketu32 · ShineStavki u najbogatijem paketu31 · High Up
Oprema · Komfor1 · 1
Servo volan✓Servo volan✓
Oprema · Enterijer3 · 3
Štof✓Štof✓
4 sjedišta✓4 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija1 · 2
Audio sistem—Audio sistem✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost1 · 1
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost10 · 9
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese—
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo—
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Blokada zadnjih vrata za djecu—Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 1
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje—
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer1 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od8.550 €

Česta pitanja

Koji je veći — Citroën C1 II ili Volkswagen Up (AA)?

Dužina: Volkswagen Up (AA) 3.600 mm, Citroën C1 II 3.466 mm (razlika 134 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.420 naspram 2.340 mm. Prtljažnik: 251 naspram 196 l.

Koji manje troši — Citroën C1 II ili Volkswagen Up (AA)?

Najštedljiviji Citroën C1 II troši 3.8 l/100 km (1.0 VTi 72), najštedljiviji Volkswagen Up (AA) 4.4 l/100 km (1.0 MPI 60 ASG).

Koji je jači — Citroën C1 II ili Volkswagen Up (AA)?

Najjači Citroën C1 II ima 60 kW (82 KS) (1.2 PureTech 82), najjači Volkswagen Up (AA) 85 kW (116 KS) (1.0 TSI 115 GTI).

Druga poređenja